воскресенье, 26 ноября 2017 г.
Цікаві завдання
Математичні ребуси
https://learningapps.org/1184528Визначення часу за годинником
https://learningapps.org/2953914Обчисли. Склад 7, 8 , 9
https://learningapps.org/display?v=pvxcftnra16Веселі способи навчити дитину рахувати
Веселі способи навчити дитину рахувати
Математика може бути для дітей як цікавим, так і виснажливим, заплутаним і зовсім незрозумілим предметом. Якщо ви в ранньому віці навчите дитину рахувати, знайдете для цього цікавий і легкий спосіб, ви посприяєте тому, що вона захопиться математикою. Пропонуємо кілька способів, які вам у цьому допоможуть:
- Ліпіть з пластиліну. Запропонуйте дитині ліпити з пластиліну різні геометричні форми за зразком. Це заняття допомагає краще засвоювати практичні навички, спостерігати та створювати різні форми.
- Рахуйте й сортуйте іграшки. Сортування та класифікація предметів допоможуть дитині засвоїти основи математики. Візьміть ящик з іграшками й рахуйте їх разом з дитиною. Сортуйте іграшки за розміром, кольором або видом. Це також ефективний спосіб привчити дитину прибирати іграшки за собою.
- Познайомте малюка з поняттям об’єму. Візьміть баночки й чашки різного розміру. Під час купання розкажіть і покажіть дитині, що означає «порожній» і «повний». Порівнюйте об’єми різних ємностей. Під час гри пояснюйте дитині, що саме відбувається, наприклад: «Моя чашка повна, сюди не поміститься більше води» або «Давай переллємо воду з твоєї маленької чашки в мою велику й подивимося, чи стане вона повною».
- Рахуйте на кухні. Приготування їжі – чудова нагода розповісти дитині про дроби й виміри різних величин. Покажіть дитині різні вимірювальні прилади й поясніть, що коли, наприклад, двічі налити по половині чашки води, то буде повна чашка.
- Рахуйте під час ігор. Вивчайте з дитиною математику на вулиці, під час ігор. Наприклад, порахуйте, скільки разів ви зможете кинути один одному м'яч, не впустивши його. Ви можете попросити іншу дитину вести рахунок у вашій грі.
- Вивчайте математику на природі. Під час прогулянок також можна розвивати математичні навички дитини. Порівнюйте розміри дерев, рахуйте, скільки птахів сидить на гілці, знаходьте спільні та відмінні риси у формі листя. Візьміть з собою блокнот, щоб записувати ваші обчислення.
- Навчайте малюка рахувати за допомогою макаронів. Дитина може вибудовувати за їх допомогою різні послідовності – це буде сприяти розвитку в неї навичок лічби. Можна використовувати намистини або зерна.
- Будуйте вежі з кубиків. Побудова різних послідовностей і об'єктів розвиває в дитини логічне мислення й розуміння причинно-наслідкових зв'язків. Побудова веж – веселий спосіб дати дитині поняття про послідовність. Використовуйте покроковий метод і визначте фінальну мету.
- Влаштуйте «полювання на цифри». Під час поїздки в машині або прогулянки шукайте разом з дитиною цифри на автобусних зупинках, дорожніх покажчиках, автомобільних номерах. Наприклад, влаштуйте змагання, хто швидше знайде всі цифри від 1 до 9. Називайте цифру вголос, коли знайдете її.
- Використовуйте інтерактивні ігри. В Інтернеті ви можете знайти велику кількість інтерактивних ігор, які допоможуть дитині розвинути навички лічби.
Рахуємо до 10 та вчимо цифри від 1 до 10
Числовий лабіринт: цифри від 1 до 10
Чи знає ваша дитина всі цифри від одного до десяти, чи може назвати їх за порядком? Це завдання закріплюватиме знання цифр та чисел. Роздрукуйте завдання і попросіть дитину допомогти котику знайти рибу, проклавши шлях лабіринтом цифр. Від кожної цифри до наступної є тільки один правильний напрямок, що необхідно позначити, намалювавши стрілки або замалювавши всі квадратики у порядку від одного до десяти. Завдання стане добрим підґрунтям для подальшого навчання рахунку.
Числовий лабіринт №1: цифри від 1 до 10
Веселі гусенички – учимось рахувати до 10-ти
Це миле й симпатичне завдання допоможе дитині в приємних умовах навчитись рахувати до десяти та писати цифри. У завданні пропонуються зображення п’яти гусеничок, які «складаються» з кружечків. Кожен кружечок призначений для написання на ньому цифри. Чотири з п’яти гусеничок мають невеличкі підказки, кількість яких поступово зменшується від першої до четвертої гусені. П’ята гусеничка «порожня» - на ній дитині треба написати всі цифри самостійно. Таким чином, дитина повторюватиме та закріплюватиме бажану математичну навичку, тренуючи при цьому дрібну моторику та зорово-моторну координацію.
Вчимо таблицю множення в незвичній і цікавій формі!
Головоломка «Чарівна таблиця множення»
Це завдання-головоломка дозволяє вивчити таблицю множення в цікавій і незвичній формі, адже воно побудоване таким чином, аби привернути увагу дитини та заохотити її до виконання математичних операцій. Кожна велика цифра в завданні позначає перший множник, а кожна маленька - добуток, її порядковий номер, який дитина промовлятиме подумки, є другим множником. Отже, дитині треба розгадати цю головоломку та записати цифри, яких не вистачає. Виконане завдання слугуватиме їй корисним наочним матеріалом.
Малюємо, користуючись таблицею множення
Цей комплект завдань пропонує дитині застосувати знання таблиці множення дещо незвичним, творчим чином, а саме малюючи різні зображення. Для цього в кожному завданні пропонуються різні математичні приклади на множення, а також поле 9х9 або 12х12 клітинок, пронумерованих за горизонталлю та вертикаллю. Множники у кожному прикладі слугуватимуть дитині координатами клітинки на полі, яку треба розмалювати в певний колір. Виконання завдань не тільки допоможе краще вивчити таблицю множення, а й підготує дитину до сприйняття такого геометричного поняття, як прямокутна система координат.
Це математичне завдання допоможе дитині краще вивчити таблицю множення, пропонуючи множники, надані не в звичному порядку, у якому вони подаються в класичній табличці, а в хаотичному. А тому під час розв’язання прикладів дитина муситиме спиратись на свої знання та вміння оперувати різними числами і таким чином закріплюватиме потрібні навички. У завданні дається таблиця з числами за горизонталлю й вертикаллю (множниками) та порожніми рядками й стовпчиками. Дитині треба заповнити всі клітинки, помножуючи відповідні числа. Виконане завдання може слугувати дитині наочним матеріалом.
суббота, 25 ноября 2017 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)